gaz w samochodzie bez papierow

gaz w samochodzie bez papierow

„Break-point” lub super-chlorowanie.

Potrzeba „Break-point” lub super chlorowania przychodzi, gdy istnieje nagromadzenie chloraminy lub chlor w wodzie basenu. Chloraminy są połączeniem chloru i zwykle azotu. Gdy sytuacja chloramina będzie „zły” oznacza to, że wodór jest połączone z atomem azotu, z wytworzeniem amoniaku. Jest to również preferowaną metodą leczenia zakwity glonów i mętnej wody.słomka ptysiowa z cukrem

Im więcej chloraminy obecne, tym bardziej staje się matowa woda. Basen nie błyszczą tak jak powinno. Dodana azotu staje się jedzenie dla glonów. Woda pachnie jak jest zbyt dużo chloru, ale rzeczywista FAC (chlor, który zabija bakterie) jest niska, a może nawet zerowe!

Oto przykład: Całkowita ilość chloru w basenie wynosi 2,0 ppm, ale FAC wynosi 1,0. To oznacza, że ??jest 1,0 ppm chloraminy. chloraminy te muszą zostać całkowicie zniszczone lub będą produkować więcej chloraminy i sytuacja się pogorszy. Podczas leczenia chloraminy, jest to „wszystko albo nic” propozycją.

gaz w samochodzie bez papierow

W przypadku bardzo wysokich chloraminy, często jest to dobry pomysł, aby korzystać z prądem mono-nadsiarczanowe (MPS), która złamie się większość, jeśli nie wszystkie z tych wiązań azotowych bez dodawania więcej chloru do basenu. To jest dobre do zrobienia w przypadkach, gdy FAC jest ponad 1,0 ppm.

Jeśli basen ma mniej niż 1,0 ppm FAC i wiele chloraminy, wykonaj że posłowie porażenie prądem stałym z chloru Cal-hipoglikemii lub porażenia litu. o dzień później. Przetestuj po 2 – 3 dni dla dokładnego czytania chloru (szoki MPS będą zniekształcać rzeczywisty chloru przez krótki czas).

Aby osiągnąć punkt załamania, 10 razy ilość chloraminy obecnych musi zostać osiągnięty, aby zniszczyć chloraminy. W powyższym przykładzie, trzeba by osiągnąć 10 ppm FAC, aby osiągnąć break-punkt! Tak, 10.000 galonów basen z 1,0 ppm chloru będzie wymagało 4 (okrągłe cyfry) lbs.

– autor artykułu

Author: auto-gatzka.pl

Share This Post On